English
Реализация недвижимости и сопровождение сделок с недвижимостью

Тематика статей

Новости rss

Выход Олега Коваля из тюрьмы под залог 3758 евро
Под ходатайству стороны защиты суд города Саранда (Албания) принял решение о применении к Ковалю Олегу Александровичу залога в сумме 3758 евро. Новый год Олег будет праздновать на свободе!
С Днем Адвоката и Днем Святого Николая!!!

В ночь с 18 на 19 декабря Святой Николай Чудотворец приходит в дома и оставляет подарки для детей. В Украине 19 декабря так же отмечается День адвокатуры.

Шевченковский районный суд города Киева избрал домашний арест для подозреваемых по ст. 191 ч. 5 УК Украины
Шевченковский районный суд города Киева избрал домашний арест для нашей клиентки. которая подозревается в совершении хищения денежных средств в особо крупных размерах в составе группы должностных лиц, занимающих особо ответственные должности. Уголовное дело расследуется Национальной Полицией по ст. 191 ч. 5 УК Украины.
Архив новостей

rss2email
НовостиСтатьи

Юридическое сопровождение перемещения грузов и граждан через таможенную границу.

Консультация по телефону:  +38 (050) 777-03-81 (Vodafone), +38 (096) 444-63-04 (KievStar), +38 (063) 911-06-40 (LifeCell)

Письменная консультация: info@donadvocat.com

ПРАВОВОЙ КОНСАЛТИНГ (МЕЖДУНАРОДНЫЙ)

Консультация по телефону:  +38 (050) 777-03-81 (Vodafone), +38 (096) 444-63-04 (KievStar), +38 (063) 911-06-40 (LifeCell)

Письменная консультация: info@donadvocat.com

Статьи

Юридичне забезпечення зовнішньоекономічних валютних операцій - заборони

Юридичне забезпечення зовнішньоекономічних валютних операцій - заборони

З метою запобігання непродуктивному відпливу капіталу за кордон України НБУ були запроваджені відповідні заборони. Так Національний банк України розробив план дій та затвердив Постанову Правління НБУ «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» від 23.02.2015  № 124. Так, цією постановою запроваджуються додаткові заходи щодо діяльності банків у сфері проведення валютних операцій, у тому числі при здійсненні ЗЕД суб’єктами господарської діяльності, а саме: 1) забороняється уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів за рахунок коштів у гривні, залучених цими клієнтами у формі кредиту. Вся відповідальність за порушення цієї вимоги покладається на уповноважені банки. 2) встановлена заборона уповноваженим банкам здійснювати авансові платежі (попередню оплату) в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором (контрактом), загальна вартість якого перевищує 50000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день укладення договору), якщо Національним банком України повідомлено уповноважений банк про не підтвердження можливості здійснення цих платежів. Підтверджені платежі виконуються не раніше четвертого операційного дня з дня подання уповноваженим банком інформації про ці платежі в реєстрі. 3) встановлені зобов'язання уповноважених банків здійснювати авансові платежі (попередню оплату) в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором (контрактом), загальна вартість якого перевищує 500000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день укладення договору), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків.

Відповідно до вимог цієї постанови, у разі не визначення зовнішньоекономічним договором (контрактом), який передбачає імпорт товару, загальної вартості договору вимоги пунктів 2 та 3 застосовуються, якщо загальна сума переказів (на виконання зобов'язань перед нерезидентом щодо імпорту товару), здійснених починаючи з дати набрання чинності цією постановою, разом із сумою переказу, доручення на виконання якого надане, перевищує 50000 доларів США чи 500000 доларів США відповідно, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют на день укладення договору.

Якщо зовнішньоекономічний договір (контракт), який передбачає імпорт товару, було укладено до набрання чинності цією постановою, то вимоги пунктів 2 та 3 застосовуються, якщо загальна вартість товару, що придбавається в нерезидента згідно з цим договором, яка на дату набрання чинності цією постановою ще не сплачена та підлягає оплаті відповідно до умов договору, перевищує 50000 доларів США чи 500000 доларів США відповідно, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют на день укладення договору.

Вимоги пунктів 2 та 3 цієї постанови поширюються також на випадки здійснення резидентом авансових платежів (попередньої оплати) в іноземній валюті за імпорт товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), укладеними з одним і тим самим нерезидентом, якщо загальна сума платежів за цими договорами протягом одного календарного місяця перевищує 50000 доларів США чи 500000 доларів США відповідно, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют.

Враховуючи викладене можна зробити висновок, що валютний контроль та валютне регулювання в Україні має дуже велике значення у процесі здійснення ЗЕД і порушення всіх чинних положень валютного регулювання і валютного контролю тягне за собою як цивільно-правову, так і адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з законодавством України, аж до фінансових санкцій та позбавлення права вести зовнішньоекономічну діяльність.

© Если источник не указан, то авторское право принадлежит сайту donadvocat.com, прямая ссылка на который обязательна при копировании или использовании любых его материалов

ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВО В ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНАХ и СУДАХ:

(кабинет министров, прокуратура, МВД,  налоговая, МИД, посольства, все судебные инстанции, ЕСПЧ)

МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНСАЛТИНГ (ИНВЕСТИЦИИ, ЭКСПОРТ И ИМПОРТ, ИММИГРАЦИЯ БИЗНЕСА И ГРАЖДАН):

(Северная и Южная Америка, Западная и Восточная Европа, Южная и Восточная Азия, Австралия, Африка, СНГ и Украина)

 Мы всегда на связи:  

+38 (050) 777-03-81 (Vodafone), +38 (096) 444-63-04 (KievStar), +38 (063) 911-06-40 (LifeCell) 

 ПРЕСС-ЦЕНТР TV     e-mail: info@donadvocat.com      ПОЛУЧИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ ON-LINE

 

 

Вернуться к списку статей