English
Реализация недвижимости и сопровождение сделок с недвижимостью

Тематика статей

Новости rss

Выход Олега Коваля из тюрьмы под залог 3758 евро
Под ходатайству стороны защиты суд города Саранда (Албания) принял решение о применении к Ковалю Олегу Александровичу залога в сумме 3758 евро. Новый год Олег будет праздновать на свободе!
С Днем Адвоката и Днем Святого Николая!!!

В ночь с 18 на 19 декабря Святой Николай Чудотворец приходит в дома и оставляет подарки для детей. В Украине 19 декабря так же отмечается День адвокатуры.

Шевченковский районный суд города Киева избрал домашний арест для подозреваемых по ст. 191 ч. 5 УК Украины
Шевченковский районный суд города Киева избрал домашний арест для нашей клиентки. которая подозревается в совершении хищения денежных средств в особо крупных размерах в составе группы должностных лиц, занимающих особо ответственные должности. Уголовное дело расследуется Национальной Полицией по ст. 191 ч. 5 УК Украины.
Архив новостей

rss2email
НовостиСтатьи

АДВОКАТСКАЯ ПРАКТИКА

Консультация по телефону:  +38 (050) 777-03-81 (Vodafone), +38 (096) 444-63-04 (KievStar), +38 (063) 911-06-40 (LifeCell)

Письменная консультация: info@donadvocat.com

Статьи

Єдиний реєстр адвокатів України. ЩОДО ВИТЯГУ З ЄДИНОГО РЕЄСТРУ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

ЩОДО ВИТЯГУ З ЄДИНОГО РЕЄСТРУ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

Сьогодні серед адвокатів спостерігається незрозумілість щодо необхідності предʼявлення ним роздрукованого витягу з ЄРАУ, виданого радою адвокатів регіону, та їх дій при недупусках  до захисту по кримінальним провадженням на піставі непредʼявленнями вказаного документу слідчим та суддям. Багато адвокатів звертаються з розʼясненням цієї ситуації до Асоціації адвокатів України та Асоціації правників України.

Вважаємо за необхідне висловити свою позицію з цього приводу.

Так, відповідно до норм діючого Кримінального процесуального кодексу України (ч. 2 статті 45) захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якого у Єдиному реєстрі адвокатів України містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до Прикінцевих положеннь КПК України цей Кодекс набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім частини другої статті 45 цього Кодексу, яка вводиться в дію через рік після створення Єдиного реєстру адвокатів України;

Відповідно до відомостей з сайту Національної ассоціаціїї адвокатів України: «Єдиний реєстр адвокатів України (ЄРАУ) створено 16 січня 2013 року. З 16 січня 2013 року ЄРАУ почав функціонувати.» http://unba.org.ua/erau/

Тобто з 17.01.2014 року адвокати, відомості про яких не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якого у Єдиному реєстрі адвокатів України містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю не можуть бути захисниками по кримінальних провадженнях.

Відповідно до Порядку ведення єдиного реєстру адвокатів україни, затвердженного рішенням ради адвокатів україни No26 від «17» грудня 2012 року, із змінами та доповненнями, внесеними Рішенням Ради адвокатів України No111 від «06» квітня 2013 року, No 149 від «01» червня 2013 року, No184 від «27» липня 2013 року, No220 від «27» вересня 2013 року:

 «Стаття 1.п. 1.1. - Єдиний реєстр адвокатів України – це електронна база даних, яка містить  відомості про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів  іноземних держав, які відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» набули права на зайняття адвокатською діяльністю, та про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. ...

Стаття 6. 6.1. - Рада адвокатів України і відповідні ради адвокатів регіонів за запитами правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб, адвокатів або інших осіб, видають витяги з ЄРАУ за правилами, встановленими цим Порядком; 6.2. Інформація, що внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою та доступною у режимі перегляду на офіційному веб - сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua; 6.3. Для цілей, передбачених чинним законнодавством України, витяг з ЄРАУ видається виключно Радою адвокатів України, або радою адвокатів регіону.»

Рішенням No 262 «Про затвердження форми бланку витягу з Єдиного реєстру адвокатів України» від «17» грудня 2013 року Рада адвокатів України вирішила затвердити форму бланку витягу з Єдиного реєстру адвокатів України, доручила Радам адвокатів регіонів за зверненням адвокатів або інших осіб забезпечити видачу витягів з ЄРАУ на затвердженому бланку, починаючи з 01 січня 2014 року;

Пунктом 4 цього рішення РАУ вирішіла: Рекомендувати адвокатам регіонів (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя) у строк до 16 січня 2014 року отримати у відповідній раді адвокатів регіону за адресою свого робочого місця витяг з ЄРАУ роздрукований на затвердженому бланку; п. 5. - Установити, що отримані витяги з ЄРАУ на затвердженому бланку, завіряються підписом Голови РАР (РАУ), заступника Голови РАР (РАУ) або уповноваженої особи та скріплюються печаткою ради адвокатів регіону (Ради адвокатів України), і діють до 17 березня 2014 року.

Таким чином, судді, слідчі чи будь-які особи мають можливість особисто перевірити наявність данних про адвоката у ЄРАУ, роздрукувати ці відомості та використовувати їх у кримінальних провадженнях.

Будь-яких зобовʼязань адвокатів отримувати витяги з ЄРАУ та надавати іх слідчим чи суддям при захисті по кримінальним провадженням діючим законодавством не передбачено.

У звʼязку з чим недупуск адвокатів до захисту на піставі не предʼявлення ним роздрукованого витягу з ЄРАУ, виданого радою адвокатів регіону, може розцінюватися як перевищення посадовими особами своїми службовими повноваженнями та порушення права на захист підозрюваного чи обвинуваченого.

ЕДИНЫЙ РЕЕСТР АДВОКАТОВ УКРАИНЫ

РЕЕСТР АДВОКАТОВ КИЕВА

© Если источник не указан, то авторское право принадлежит сайту donadvocat.com, прямая ссылка на который обязательна при копировании или использовании любых его материалов

ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВО В ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНАХ и СУДАХ:

(кабинет министров, прокуратура, МВД,  налоговая, МИД, посольства, все судебные инстанции, ЕСПЧ)

МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНСАЛТИНГ (ИНВЕСТИЦИИ, ЭКСПОРТ И ИМПОРТ, ИММИГРАЦИЯ БИЗНЕСА И ГРАЖДАН):

(Северная и Южная Америка, Западная и Восточная Европа, Южная и Восточная Азия, Австралия, Африка, СНГ и Украина)

 Мы всегда на связи:  

+38 (050) 777-03-81 (Vodafone), +38 (096) 444-63-04 (KievStar), +38 (063) 911-06-40 (LifeCell) 

 ПРЕСС-ЦЕНТР TV     e-mail: info@donadvocat.com      ПОЛУЧИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ ON-LINE

 

 

Вернуться к списку статей